WSPIERAJĄ NAS
POZNAJEMY ZAGŁĘBIE


E-book o historii Zagłębia Dąbrowskiego:

Projekty Realizowane
Społeczność
Polecamy
Apel do mediów o uszanowanie różnorodności województwa

Strona Piotra Bieleckiego

Aktualności

Zwiedzamy Pustynie Błędowską
FdZD 25.07.2009
Stowarzyszenie Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego zaprasza w dniu 2 sierpnia br. na kolejną z cyklu "Zwiedzaj Zagłębie z FdZD", premierową wycieczkę na jedyną w Polsce i Europie Pustynię Błędowską. Wyprawa ma charakter mobilno-pieszy.


Zbiórka uczestników przy pomniku "Bohaterom Czerwonych Sztandarów" (tzw. "pomnik Hendrixa") w centrum Dąbrowy Górniczej o godz. 8:45. Z centrum miasta pojedziemy autobusem komunikacji miejskiej KZK GOP linii 806 do Błędowa (bilety na przejazd we własnym zakresie), skąd pieszo pójdziemy przez las i kawałek pustyni do Chechła i na wzgórze Dąbrówka, skąd rozpościera się piękny widok na całą pustynię. Następnie udamy się do "centrum" Chechła, gdzie zaplanowano dłuższy czas wolny na odpoczynek i posiłek (możliwość skorzystania z okolicznych sklepów i karczmy). Z Chechła pieszy powrót szosą do Błędowa i z przystanku Kuźnica Błędowska wrócimy autobusem 806 do centrum Dąbrowy.

Przewidywalne zakończenie wycieczki - ok 15:30. W przypadku dłuższego pobytu na pustyni lub w Chechle, możliwy późniejszy powrót następnym autobusem. Orientacyjny dystans i czas do pokonania pieszo z Błędowa na pustynię i z powrotem to 10-14 km w ciągu 3-4 godzin z przerwami na odpoczynek i czas wolny.
Wyprawa jest bezpłatna, jedyne koszty ponoszone indywidualnie przez uczestników to bilety na przejazd komunikacją miejską (2 bilety po 2,40 zł = 4,80 zł) i ew. na posiłek/napoje kupowane w trakcie wycieczki.

Uczestników wyprawy prosimy o zabranie ze sobą odpowiedniej i wygodnej odzieży i obuwia (spacer po szosie, leśnych ścieżkach i piachu na pustyni), zalecane jest posiadanie ze sobą dwóch par skarpetek, olejku z filtrem przeciwsłonecznym i czapki z daszkiem (w przypadku dużego nasłonecznienia) oraz dużego zapasu napojów (najlepiej niegazowanej wody źródlanej).

Osoby do kontaktu:
Dawid Bazanek tel 506292562
Piotr Bielecki tel: 505490230
2 odpowiedzi
Komentarze

#1 | mcitp dnia czerwca 17 2010 04:53:12
Previously, CompTIA had broken the MCSE into 4 separate elements, so that a student could pick a certain MCSE to concentrate on. Over the last few years though, this had become redundant, simply because students now needed all MCSE to be trained to the required level. It therefore made sense to MCTS the syllabus across just 2 exams.
#2 | congcong dnia lipca 06 2010 04:26:26
.The excellence and superb performance in the form of precision design is what that Make our replica watches one of the best seller, replica watches provide you a huge selection of Replica A Lange & Sohne watches for you to choose.replica watches has become the shopping paradise for fashion enthusiasts.Replica Cartier Ballon Bleu Watches
Replica Cartier 21 Must De Cartier Watches
Replica Cartier La Dona Watches
Replica Cartier Tank Watches
Replica Cartier Pasha Watches
Replica Cartier Santos Watches
Cartier Roadster Replica Watches
Omega Seamaster Replica Watches
Replica IWC Pilot Watches
Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Region w pigułce
Historia
Obszar i granice
Herb i barwy
Ludzie
Legendy i podania
Muzea i galerie
Kinematografia
Ciekawostki

Kącik Regionalisty

Doł±cz do nas
czyli zapraszamy
do działania

Wesprzyj
nasze
działania

Warte czytania
Nasi partnerzy
_

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
statystyka