WSPIERAJĄ NAS
POZNAJEMY ZAGŁĘBIE


E-book o historii Zagłębia Dąbrowskiego:

Projekty Realizowane
Społeczność
Polecamy
Apel do mediów o uszanowanie różnorodności województwa

Strona Piotra Bieleckiego

Aktualności

Po kuligu...
Dariusz Jurek 21.02.2010
W sobotę 20 lutego 2010 grupa ponad 40 miłośników turystyki i przyrody w przedziale wiekowym od przedszkolaka do emeryta uczestniczyła w wyprawie w pod siewierskie lasy połączonej z kuligiem.
Fotorelacja z wycieczkiWycieczkę rozpoczęliśmy w Izbie Edukacji Leśnej Nadleśnictwa Siewierz, gdzie bardzo sympatyczna pani przewodnik Agnieszka Piętkowska opowiadała interesująco o faunie okolicznych lasów. Po tej prezentacji cała grupa udała się na spacer leśnymi dróżkami podziwiając zimową scenerię przyrody.

Wielką atrakcją wycieczki i to zarówno dla dzieci jak i dorosłych był kulig. Sprzyjająca, przy lekkim mrozie pogoda, świeże i pachnące żywicą leśne powietrze znakomicie wpłynęło na humory i apetyty wszystkich uczestników. Pieczone na ognisku kiełbaski smakowały wybornie, chętni mogli zjeść po dwie, a nawet i po trzy porcje.

W tym miejscu należą się wielkie podziękowania dla głównej organizatorki wycieczki, pani Agnieszki Zimoląg ze Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Społecznych "Nie bójmy się przyszłości" dzięki zabiegom której koszt całej imprezy był naprawdę symboliczny.

Wszystkich już teraz zapraszamy na kolejne wycieczki organizowane w ramach akcji "Zwiedzaj Zagłębie" promującej walory turystyczne i krajoznawcze naszej "Małej Ojczyzny".
11 odpowiedzi
Komentarze

#11 | adasd dnia lipca 17 2010 04:49:19
Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Region w pigułce
Historia
Obszar i granice
Herb i barwy
Ludzie
Legendy i podania
Muzea i galerie
Kinematografia
Ciekawostki

Kącik Regionalisty

Doł±cz do nas
czyli zapraszamy
do działania

Wesprzyj
nasze
działania

Warte czytania
Nasi partnerzy
_

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
statystyka