WSPIERAJĄ NAS
POZNAJEMY ZAGŁĘBIE


E-book o historii Zagłębia Dąbrowskiego:

Projekty Realizowane
Społeczność
Polecamy
Apel do mediów o uszanowanie różnorodności województwa

Strona Piotra Bieleckiego

Aktualności

Maszerujemy po pustyni...
Piotr Bielecki 11.08.2010
Stowarzyszenie Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego zaprasza w najbliższą niedzielę, tj. 15 sierpnia na marsz przez Pustynię Błędowską - jedyny taki okaz w Polsce. Wyprawa ma charakter mobilno-pieszy. Zbiórka uczestników przy pomniku "Bohaterów Czerwonych Sztandarów" (tzw. "pomnik Hendrixa") w centrum Dąbrowy Górniczej o godz. 8:50 lub na miejscu startu wędrówki tj. przy przystanku KZK GOP Kuźnica Błędowska, o godzinie 10:00.Z centrum miasta pojedziemy autobusem komunikacji miejskiej linii 806 do Błędowa (bilety na przejazd we własnym zakresie), skąd pieszo pójdziemy przez las i kawałek pustyni do Chechła i na wzgórze Dąbrówka, skąd rozpościera się piękny widok na całą pustynię. Następnie udamy się do okolicznych sklepów i karczmy, gdzie przewidziano czas na odpoczynek. Z Chechła pieszo wrócimy szosą do Błędowa i do przystanku autobusowego Kuźnica Błędowska.

Przewidywalne zakończenie wycieczki - ok 15-16. Orientacyjny dystans i czas do pokonania pieszo z Błędowa na pustynię i z powrotem to 10-14 km w ciągu 3-4 godzin z przerwami na odpoczynek i czas wolny.

Wyprawa jest bezpłatna, jedyne koszty ponoszone indywidualnie przez uczestników to bilety na przejazd komunikacją miejską i ew. na posiłek/napoje kupowane w trakcie wycieczki.

Uczestników wyprawy prosimy o zabranie ze sobą odpowiedniej i wygodnej odzieży i obuwia (spacer po szosie, leśnych ścieżkach i piachu na pustyni), zalecane jest posiadanie ze sobą dwóch par skarpetek, olejku z filtrem przeciwsłonecznym i czapki z daszkiem (w przypadku dużego nasłonecznienia) oraz dużego zapasu napojów (najlepiej niegazowanej wody źródlanej).

W przypadku znacznego pogorszenia pogody, organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania wycieczki poprzez stosowną informację na stronie, najpóźniej w niedzielę o godzinie 7:00.

Osoby do kontaktu:
Dawid Bazanek tel 506292562
Piotr Bielecki tel: 505490230
0 odpowiedzi
Komentarze

Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Region w pigułce
Historia
Obszar i granice
Herb i barwy
Ludzie
Legendy i podania
Muzea i galerie
Kinematografia
Ciekawostki

Kącik Regionalisty

Doł±cz do nas
czyli zapraszamy
do działania

Wesprzyj
nasze
działania

Warte czytania
Nasi partnerzy
_

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
statystyka