WSPIERAJĄ NAS
POZNAJEMY ZAGŁĘBIE


E-book o historii Zagłębia Dąbrowskiego:

Projekty Realizowane
Społeczność
Polecamy
Apel do mediów o uszanowanie różnorodności województwa

Strona Piotra Bieleckiego

Aktualności: Zwiedzaj Zagłębie z FdZD

"Noc w muzeach Zagłębia"
FdZD 16.05.2009
Pomysłodawcą tego przedsięwzięcia była kilka lat temu Dyrekcja Muzeów Francuskich. Wybrane muzea europejskie przyjmują zwiedzających w nietypowych, nocnych godzinach. Obecnie imprezę organizuje ponad 120 miast Europy. Organizatorzy przygotowują koncerty, poczęstunki, warsztaty, zwiedzanie obiektów zazwyczaj niedostępnych.
cały artykuł 8 odpowiedzi
"Tajemnicze Zagórze" - wycieczka dla osób niepełnosprawnych.
FdZD 14.05.2009
Nasze stowarzyszenie przygotowało wycieczkę dla podopiecznych Centrum Usług Socjalnych i Wsparcia w Sosnowcu. W jej czasie uczestnicy zwiedzili zabytkową kaplicę-lapidarium AK, średniowieczne grodzisko i okolice kościoła św. Joachima.
Wycieczka przebiegała w miłej atmosferze i z pewnością możemy zaliczyć ją do udanych. Przykład ten pokazuje, że oferta turystyczna FdZD staje się coraz bardziej atrakcyjna, dopasowując się do potrzeb mieszkańców naszego regionu.
cały artykuł 10 odpowiedzi
Plan wycieczki i konferencji
FdZD 04.05.2009
Stowarzyszenie regionalne Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego, oraz Oddział Miejski PTTK w Sosnowcu zapraszają na kolejną wycieczkę w ramach cyklu "Zwiedzaj Zagłębie z FdZD".
Wycieczka ta jest także imprezą towarzyszącą międzynarodowej konferencji "Forum Rekonstrukcji Obiektów Historycznych", której głównym organizatorem jest będzińskie stowarzyszenie "Moje Miasto".

Obejrzyj film
cały artykuł 7 odpowiedzi
Zamki zdobyte!
FdZD 04.05.2009
W ramach akcji "Zwiedzaj Zagłębie z FdZD" odbyła się wycieczka do Sławkowa, Bobolic i Siewierza organizowana razem z sosnowieckim oddziałem PTTK. Kilkadziesiąt osób zwiedziło tamtejsze zamki i wysłuchało wykładów związanych z historią i rekonstrukcją tamtejszych obiektów.

Wycieczka była imprezą towarzysząca konferencji ?Forum Rekonstrukcji Obiektów Historycznych", której głównym organizatorem było będzińskie stowarzyszenie "Moje Miasto".
cały artykuł 1 odpowiedĽ
Zagórze piękne jest!
FdZD 21.04.2009
Kolejna 23 wycieczka w ramach akcji ?Zwiedzaj Zagłębie z FdZD? pozwoliła na nowo odkryć rodzinne strony Zagłębiaków.
W słoneczną sobotę, przy budzącej się już na dobre wiośnie ponad 50 osób wyruszyło w poszukiwaniu tajemnic lasu Zagórskiego. Wśród nich oprócz Zagłębiaków pojawili się goście z Krakowa oraz Chełmu Śląskiego.
Dzięki przewodnikowi Arturowi Ptasińskiemu wycieczkowicze odkryli sporą część sekretów lasu i mogli się przenieść w czasy, w których prężnie funkcjonowały tu kopalnie. Wielkie zainteresowanie wzbudziły również bunkry niemieckiej linii obronnej B-2 z 1944 roku, przy których chętnie robiono fotki. Wspaniałą scenerię dla sobotniej eskapady stanowiła bujna przyroda, wytworzona po części przez wcześniejszą działalność człowieka, ukazująca w blasku słońca prawdziwy urok tych miejsc.
cały artykuł 3 odpowiedzi
"Las zagórski - śladami górniczej przeszłości" okiem kamery
FdZD 21.04.2009
Zapraszamy do obejrzenia filmowej relacji z sobotniej wycieczki przygotowanej przez Marcina Golę:
cały artykuł 3 odpowiedzi
Wycieczka "Las zagórski - śladami górniczej przeszłości"
FdZD 10.04.2009
18 kwietnia odbędzie się najbliższa wycieczka w ramach projektu : ?Zwiedzaj Zagłębie z FdZD? . Tradycyjnie organizatorami są: Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego wraz z PTTK- Sosnowiec.
Tym razem naszym celem jest las zagórski, a w nim wiele ciekawych, lecz zapomnianych miejsc tej pięknej i dzikiej okolicy. Las ten kryję wiele tajemnic, których przynajmniej część będziemy chcieli odkryć przed wycieczkowiczami.
cały artykuł 0 odpowiedzi
Region w pigułce
Historia
Obszar i granice
Herb i barwy
Ludzie
Legendy i podania
Muzea i galerie
Kinematografia
Ciekawostki

Kącik Regionalisty

Doł±cz do nas
czyli zapraszamy
do działania

Wesprzyj
nasze
działania

Warte czytania
Nasi partnerzy
_

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
statystyka