WSPIERAJĄ NAS
POZNAJEMY ZAGŁĘBIE


E-book o historii Zagłębia Dąbrowskiego:

Projekty Realizowane
Społeczność
Polecamy
Apel do mediów o uszanowanie różnorodności województwa

Strona Piotra Bieleckiego

Aktualności: Zwiedzaj Zagłębie z FdZD

Powtórka wycieczki Maczki -> Trójkąt Trzech Cesarzy
Piotr Bielecki 21.06.2012
Zapraszamy na kolejną wycieczkę w ramach cyklu "Zwiedzaj Zagłebie z FdZD".

1 lipca o godzinie 9:00 spotykamy się na przystanku autobusowym przy sosnowieckim urzędzie miasta. Stamtąd udajemy się autobusem linii 622 na Maczki, gdzie planowany jest przyjazd na godzinę 9:50. Następnie pieszo, drogami polno-leśnymi wędrujemy do Trójkąta Trzech Cesarzy. Na Trójkącie odbędzie się ognisko.
Serdecznie zapraszamy!

Prosimy o założenie wygodnego obuwia, a także zabranie odpowiedniej ilości prowiantu (wody i ew. kiełbasek na ognisko). Zastrzegamy, że każdy z uczestników bierze udział w wycieczce na własną odpowiedzialność, a FdZD nie ponosi odpowiedzialności za ewentualny uszczerbek powstały w jej trakcie.
cały artykuł 0 odpowiedzi
Już jutro wycieczka Maczki - Trójkąt Trzech Cesarzy
Piotr Bielecki 19.05.2012
Zapraszamy na kolejną wycieczkę w ramach cyklu "Zwiedzaj Zagłebie z FdZD". Wydarzenie odbywa się jednocześnie w ramach Sosnowieckich Dni Aktywności Obywatelskiej. W dniu jutrzejszym spotykamy się o 9:00 na przystanku przy sosnowieckim urzędzie miasta. Stamtąd udajemy się autobusem linii 622 na Maczki, gdzie planowany jest przyjazd na godzinę 9:50. Następnie pieszo, drogami polno-leśnymi wędrujemy do Trójkąta Trzech Cesarzy. Na Trójkącie odbędzie się ognisko.
Serdecznie zapraszamy - w przypadku pytań prosimy o telefoniczny kontakt pod numerem 505490230.

Prosimy o założenie wygodnego obuwia, a także zabranie odpowiedniej ilości prowiantu (wody i ew. kiełbasek na ognisko). Zastrzegamy, że każdy z uczestników bierze udział w wycieczce na własną odpowiedzialność, a FdZD nie ponosi odpowiedzialności za ewentualny uszczerbek powstały w jej trakcie.
cały artykuł 0 odpowiedzi
Zapraszamy na kolejną wycieczkę: "Od zagłębia średniowiecznego do Zagłębia współczesnego"
Dariusz Jurek 09.11.2011
Stowarzyszenie regionalne Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego oraz odział PTTK w Sosnowcu zapraszają w najbliższą sobotę (12.11) na kolejną wycieczkę z cyklu "Zwiedzaj Zagłębie" będącą także elementem szerszego projektu pod nazwą "Poznajemy Zagłębie" wspieranego m. innymi przez Muzeum Historii Polski.

Zaproponowana przez nas tym razem wycieczka obejmie wspólne zwiedzenie Muzeum "Sztygarka" i trasy podziemnej w sztolni ćwiczebnej wpisanej niedawno jako nowy obiekt do „Szlaku Zabytków Techniki” województwa śląskiego :

cały artykuł 0 odpowiedzi
Zwiedzaj Zagłębie: Błędów - Okradzionów - Sławków
Dariusz Jurek 19.10.2011
Stowarzyszenie regionalne Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego oraz odział PTTK w Sosnowcu zapraszają w najbliższą sobotę (22.10) na kolejną wycieczkę z cyklu „Zwiedzaj Zagłębie” będącą także elementem szerszego projektu pod nazwą „Poznajemy Zagłębie” wspieranego m. innymi przez Muzeum Historii Polski.

Zaproponowana przez nas tym razem wycieczka obejmuje atrakcje turystyczne i przyrodnicze na trasie:
Błędów - Okradzionów -Sławków(poniżej program wycieczki)


cały artykuł 0 odpowiedzi
Zwiedzaj Zagłębie - 22.06.2011 Cerkiew i pałac Dietla.
Dariusz Jurek 21.06.2011
Stowarzyszenie regionalne Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego zaprasza w najbliższą środę (22.06) na kolejną wycieczkę z cyklu „Zwiedzaj Zagłębie”. Tym razem będziemy mogli wspólnie podziwiać perły architektoniczne budownictwa sakralnego i świeckiego z przełomu XIX i XX wieku, a więc z okresu kiedy Sosnowiec pełnił rolę jeszcze jednej „Ziemi Obiecanej”. To tu osiedlali się przedsiębiorcy i budowali swoje ogromne fortuny, to tu osiedlały się osoby wielu narodowości i wyznań tworząc niesamowicie bogatą mozaikę wielokulturowości.

Zaproponowana przez nas tym razem wycieczka obejmuje dwa niezwykle cenne obiekty architektury Sosnowca i całego Zagłębia Dąbrowskiego: pałac Dietla i cerkiew prawosławną pw. śww. Wiery, Nadziei, Luby i matki ich Zofii.

Niniejsza wycieczka jest elementem większego projektu realizowanego przez nasze stowarzyszenie pt. „POZNAJEMY ZAGŁĘBIE”, w którym wspiera nas Muzeum Historii Polski, oraz jest jednym z punktów programu odbywających się właśnie „Zagłębiowskich Senioraliów”.

Zbiórka uczestników wycieczki: 22.06.2011 (środa) o godzinie 16.oo przed głównym wejściem do budynku Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu.

Program wycieczki:

-Przejście piesze do Pałacu Dietla i zwiedzanie jego wnętrz.
- Powrót na ulicę Kilińskiego i zwiedzanie wnętrz cerkwi

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

Uwaga! Osoby biorące udział w wycieczce uczestniczą w niej wyłącznie na własne ryzyko i odpowiedzialność. Organizator nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ewentualne szkody, bądź straty wynikłe na rzecz uczestnika wycieczki lub wynikłe z jego powodu.
cały artykuł 0 odpowiedzi
Zwiedzano Sztygarkę
Piotr Bielecki 21.01.2011
W środę, 19.01.2011 z inicjatywy naszego stowarzyszenia w Muzeum Miejskim „Sztygarka” odbyła się prezentacja zabytkowej sztolni, nowego obiektu na Szlaku Zabytków Techniki województwa śląskiego.

Na prezentacje zostały zaproszone i przybyły osoby zajmujące się zawodowo bądź społecznie turystyką i krajoznawstwem skupione m.in. w Górnośląskim Kręgu Krajoznawczym, przedstawiciele oddziałów PTTK z całego województwa, a także osoby z bliskiego nam kulturowo i historycznie Olkusza.

cały artykuł 0 odpowiedzi
Pierwszy zagłębiowski zlot...
Piotr Bielecki 29.09.2010
W dniu 25.09. 2010 na Górze św. Doroty odbył się I Zlot Zagłębiowski zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Będzinie, oddziały miejskie PTTK (Sosnowiec, Będzin), oraz stowarzyszenie regionalne Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego składający się z części turystycznej, oraz z części dotyczącej NGO z terenu powiatu będzińskiego i całego Zagłębia Dąbrowskiego.
cały artykuł 0 odpowiedzi
Region w pigułce
Historia
Obszar i granice
Herb i barwy
Ludzie
Legendy i podania
Muzea i galerie
Kinematografia
Ciekawostki

Kącik Regionalisty

Doł±cz do nas
czyli zapraszamy
do działania

Wesprzyj
nasze
działania

Warte czytania
Nasi partnerzy
_

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
statystyka